Tereza Sádlová

Moje jméno je Tereza Sádlová, spousta z vás mě znáte z mých facebookových stránek Buď fit s láskou nebo Instagramu, kde mě najdete pod přezdívkou Misssannaa.

Mezi mé hlavní koníčky patří má práce, zdravý životní styl, cvičení a moji dva pejskové. Fenka Khallissa a pejsek Marley.

A teď k tomu, jak jsem se dostala ke zdravé výživě a cvičení?

Jako každá mladá holka v pubertálním věku, jsem si pubertu užívala naplno s nocemi plnými drinků, rychlé stravy z fasfoodů a mým největším pohybem bylo dojít z nádraží na autobus 100m. Tím, že jsem na střední školu dojížděla několika dopravními prostředky, tak příprava jídla a nějaké krabičkování pro mě bylo cizí vesnicí. Součástí mé každodenní stravy bylo sladké pečivo, koupené v rychlosti na nádraží, které jsem do sebe hodila dříve, než jsem vlezla do vlaku. Ve škole to pro změnu jistily automaty s obloženými bagetami a sladkými tyčinkami. Po celodenním příjezdu domů jsem se maximálně zmohla hodit mraženou pizzu do trouby a jako dezert pár snickersek. A takto to semnou šlo několik let, já krásně kynula a kynula jako koblížek, co jsem si ráno koupila na nádraží.

V podstatě jsem na to nebrala zřetel a stále si říkala: “Hubená beztak nikdy nebudu, tak co už.”Nejen, že má strava byla naprosto katastrofální, ale především i má fyzická kondice, se mohla rovnat s přejedeným hrochem. Vyjít schody bez toho, aniž bych se nezadýchala, byl pro mě nepředstavitelný výkon, ale ani to mě nedonutilo začít jinak.

Ano, kolikrát jsem si večer řekla: “A od zítra začínám!”, ale druhý den bylo všechno jinak a já zase do sebe nekrásně soukala ty nugátové koblížky.

Jednoho dne mě čekala velká párty, na kterou jsem měla připravené své krásné šaty. Poté, co jsem je natáhla ke stehnům a dál ne, tak jsem si řekla: “A DOST!!!”.

Kam až jsi to nechala zajít Terezo? Pravý čas začít, protože ten čas máme vždycky, jen mít tu vůli. A teď to všechno začalo, začala jsem číst desítky knížek o zdravé stravě, o správném stravování, o tom jak funguje metabolismus, o tom co určité suroviny obsahují, jak se potraviny kombinují a začala pro mě hledat správnou cestu.

80% úspěchu je vždy strava a na tu jsem se zaměřila. Pohyb šel momentálně stranou a já začala dny trávit jinak. Každý den jsem vstávala ve 3:10, abych si připravila jídlo na celý den ve škole, v klidu se nasnídala a sladké koblížky pro mě byly minulostí. Především jsem si musela uvědomit, že když si dám jednou zdravou snídani, tak nebudu mít na váze o 4 kg méně, ale že to bude běh na dlouhou trať. Vždyt přece má váha se nevyšplhala nahoru, také po pouhých pár nezdravých jídel.

Netrvalo tomu dlouho a já začínala vidět první úspěchy mé snahy a odříkání. Nejen že mi bylo volnější oblečení a váha ukazovala méně, ale především pro můj psychický stav bylo vše nepopsatelně lepší. Začínal se mi líbit pocit toho, že se neprobouzím unavená, že mi není po jídle těžko a začala na zdravou stravu koukat jinak, než na dočasnou snahu. Jednoduše, začala jsem tím žít, neustále jsem rozšiřovala své znalosti o potravinách ve světě, tak o sortimentu kvality potravin v České republice. Zkrátka mezi mé záliby už nepatřily disco párty, ale neustála nauka o zdraví.

Začala jsem pomáhat lidem kolem sebe. Rodině, přátelům... A sklízela obrovské úspěchy. To mě vedlo k tomu pomáhat ostatním, za jejich snem ideální postavy. Jak je známo, tak nedílnou součástí zdravého životního stylu je i pohyb. Začínala jsem jednoduchým cvičením doma podle videí, které jsem zařazovala několikrát týdně. Poté jsem chtěla poznávat víc a začala navštěvovat skupinové hodiny, zaměřené na cardio, posilování... Netrvalo dlouho a sport se pro mě stal posedlostí a závislostí, bez které bych už ani nemohla žít. Pomáhalo mi to jak po fyzické, tak psychické stránce se cítit super.

Rozšířila jsem své cvičení o plavání, brusle, Hiit, Tabatu, Splitové tréninky, Crossfit... Neustále jsem prahla posouvat své dovednosti dál. Nalezení sama sebe a mého opravdového já. Našla jsem svou cestu, svůj životní styl, který mi maximálně vyhovuje. A již teď vím, že už se nikdy nevrátím k mému starému já, protože ten pocit ve zdravém těle, se nevyrovná žádnému koblížku ani čerstvě upečené pizze.

Tímto bych chtěla motivovat všechny z vás. Pomáhat vám získat sami v sobě důvěru a ten chtíč. Změnit se k lepšímu zdravou kvalitní stravou a cvičením. Nikoliv ničit své tělo rychlými drastickými dietami.

I ty, stejně jako já, máš právo cítit se ve svém těle fit a být spokojená s tím, co uvidíš, když se podíváš do zrcadla.

7

e-booků

100 +

šťastných holek

5 +

let zkušeností

Doporučené články
Galerie